Podłogi drewniane do piłki ręcznej

Sprężyste podłogi do krytych boisk do piłki ręcznej

Wybierając najlepszą podłogę do krytego boiska do piłki ręcznej potrzebna jest podłoga, która pozwala zawodnikom na osiąganie najlepszych wyników, a jednocześnie jest bezpieczna, łatwa w utrzymaniu i trwała.

Piłkarze ręczni mają wysokie wymagania wobec podłogi. Muszą być w stanie zaufać, że ma ona odpowiedni poziom odporności na poślizg, aby mieć pełną kontrolę podczas szybkiego poruszania się po boisku.

Bezpieczeństwo również jest ważne. Sprężysta podłoga do piłki ręcznej musi amortyzować wstrząsy, aby chronić graczy przed urazami i upadkami. Odpowiedni poziom amortyzacji wstrząsów umożliwia zawodnikom osiąganie najlepszych wyników.

Piłka ręczna to szybka gra, dlatego podłoga do halowej piłki ręcznej musi mieć jednolity kolor, aby linie boiska były dobrze widoczne. Podłogi sportowe firmy Junckers z litego drewna twardego o grubości 22 mm są idealne do tego celu. Są dostępne w różnych odcieniach dobranych pod kątem jednolitej barwy.

Podłogi drewniane do piłki ręcznej
Firma Junckers oferuje szeroką gamę podłóg do piłki ręcznej z litego drewna twardego, zalecanych dla wszystkich poziomów gry, od podstawowego po zawodowy. Panele podłogowe SylvaSport i SylvaTech Plus firmy Junckers w połączeniu z jednym z przetestowanych i zatwierdzonych przez firmę Junckers systemów sprężystych legarów stanowią idealną nawierzchnię do gry w piłkę ręczną.

Systemy podłóg sprężystych do piłki ręcznej firmy Junckers
SylvaSport i SylvaTech to podłogi z litego drewna bukowego, wybierane ze względu na jednolitość koloru, najwyższą wytrzymałość, trwałość i żywotność.

Podłogi do piłki ręcznej — normy techniczne
W piłkę ręczną w hali zazwyczaj gra się na podłodze, która spełnia wymagania normy EN 14904 dla wielofunkcyjnych podłóg sportowych. Norma mierzy amortyzację wstrząsów, tarcie powierzchniowe i właściwości wizualne podłogi, a także odkształcenia pionowe i odbicie piłki. Firma Junckers oferuje szeroki asortyment systemów podłóg powierzchniowo elastycznych, które spełniają wymagania normy EN 14904 w kategoriach A3 i A4.  

Rozwiązania w zakresie podłóg drewnianych do piłki ręcznej
Aby zapewnić najlepszą nawierzchnię do piłki ręcznej, firma Junckers oferuje szereg systemów sprężystych podłóg dopasowanych do różnych wysokości konstrukcji i rodzajów podłoża, z których wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i sprężystością. W przypadku renowacji z ograniczeniem wysokości podłogi, system Clip firmy Junckers stanowi idealną sprężystą podłogę nakładaną. Podłogi BluBat i UnoBat 45 firmy Junckers to systemy legarów na podłożu piankowym, które oferują prostą konstrukcję przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności. Jeśli projektant chce zrezygnować z wylewki, systemy poziomujące New Era i UnoBat 62+ są łatwe w montażu na nierównych podłożach, takich jak płyty betonowe. Do nierównych podłoży można zastosować również poziomujący system DuoBat 120+ firmy Junckers, który oferuje najwyższy poziom wydajności.

Przenośne podłogi drewniane do piłki ręcznej
Przenośne podłogi firmy Junckers są najbardziej uniwersalnymi podłogami dostępnymi w ofercie. Jeśli szukasz podłogi sportowej łączącej wysoką jakość i uniwersalność przenośnego systemu, przenośne systemy podłogowe Portable A3, Arena Master i Pro Complete 44 firmy Junckers mają te cechy, a jednocześnie zachowują piękno litego drewna twardego.

Łatwe czyszczenie i konserwacja podłogi do piłki ręcznej
Usuwanie żywicy jest jednym z głównych problemów związanych z konserwacją podłóg do piłki ręcznej. SylvaDissolver firmy Junckers jest skutecznym i łatwym w użyciu środkiem do usuwania żywicy, opracowanym specjalnie do stosowania na lakierowanych podłogach sportowych Junckers. Preparat może być nakładany ręcznie lub używany w maszynie czyszczącej, aby uzyskać szybkie rezultaty.

Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie podłoga siłowni może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna. Największą zaletą podłogi z litego drewna twardego jest jednak jej trwałość i niskie koszty eksploatacji. Podłoga firmy Junckers może być w pełni odnowiona od ośmiu do dziesięciu razy przez szlifowanie i ponowne lakierowanie. Nadaje to podłodze niezrównaną trwałość i czyni ją jednym z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym.

Podłogi do piłki ręcznej z litego drewna twardego — najlepszy wybór dla środowiska
Wszystkie lite drewna twarde firmy Junckers pochodzą z certyfikowanych i zrównoważonych źródeł. Lite drewno twarde jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, łatwo poddaje się recyklingowi i ma niską zawartość energii. Długi okres eksploatacji podłogi firmy Junckers oznacza, że jej wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów o krótszej żywotności.

Wiele rodzajów podłóg punktowo elastycznych i kombi elastycznych jest wykonanych z winylu (PVC) lub poliuretanu. Takie materiały nie mogą być poddane recyklingowi pod koniec ich eksploatacji i coraz więcej projektantów zadaje sobie pytanie, czy należy je stosować, gdy ekologiczna i naturalna alternatywa jest łatwo dostępna. Zużyte podłogi syntetyczne są zazwyczaj wywożone na składowiska odpadów, ponieważ nie można ich poddać recyklingowi. Ich żywotność wynosi tylko około jednej czwartej żywotności podłogi z litego drewna twardego, dlatego na każdą wyprodukowaną podłogę z drewna twardego są wytwarzane i utylizowane cztery podłogi syntetyczne — pochłaniające cztery razy więcej energii i materiałów oraz zwiększające ilość składowanych odpadów.

Firma Junckers stosuje wyłącznie drewno twarde pochodzące z odpowiednio zarządzanych lasów oraz ze źródeł posiadających certyfikaty FSC®, PEFC™ lub SFI. Drewno twarde firmy Junckers jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi. Więcej o firmie Junckers i zrównoważonym rozwoju można przeczytać tutaj.

Fabrycznie wykończona powierzchnia
Systemy podłogowe firmy Junckers z litego drewna twardego są gotowe do użycia tuż po zamontowaniu, ponieważ są fabrycznie lakierowane. Pozwala to na szybki i oszczędny montaż, a osoba montująca i inwestor mogą szybko zrealizować projekt. Klient nie będzie borykał się z opóźnieniami, a boisko będzie gotowe do użytku w planowanym terminie. Podłoga z litego drewna twardego oferuje bezkonkurencyjne koszty eksploatacji, a koszt początkowy będzie niższy niż w przypadku podobnego wykończenia podłogą syntetyczną. Ponadto oferuje korzyści dla środowiska i niską emisję dwutlenku węgla, jakie niesie ze sobą lite drewno.

Informacje kontaktowe w sprawach drewnianych podłóg do piłki ręcznej
Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat wielofunkcyjnych i sportowych podłóg firmy Junckers

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

Inspiruj się innymi projektami podłogowymi

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf