Podłoga kortu do squasha

Nie ma wątpliwości — podłoga na korcie do squasha musi mieć najwyższą jakość.

W grach o szybkim tempie, takich jak squash i racquet, podłoga powinna zapewniać graczowi swobodę ruchów, optymalne odbicie piłki i ochronę przed urazami. Solidna podłoga z drewna bukowego okazała się najlepszą opcją w porównaniu do innych rodzajów podłóg, które mogą być używane na kortach do squasha. 

Argumenty na korzyść podłogi z litego drewna bukowego w porównaniu z podłogami z drewna laminowanego przedstawiono już kilkadziesiąt lat temu — te podłogi po prostu oferują najlepszą powierzchnię dla graczy na wszystkich poziomach zaawansowania. Zdecydowana większość nowych podłóg na kortach do squasha montowanych w Wielkiej Brytanii jest wykonana z litego drewna bukowego suszonego pod prasą. Wyspecjalizowani brytyjscy wykonawcy kortów do gry w squasha najczęściej polecają swoim klientom podłogi SylvaSquash firmy Junckers wykonane z litego drewna bukowego o grubości 22 mm.

W przeciwieństwie do podłóg z drewna poddanego obróbce technologicznej, podłoga z litego drewna twardego firmy Junckers nie zawiera warstw materiałów niskiej jakości, które mogą się rozwarstwiać, a przy grubości 22 mm jest niezwykle trwała. Unikatowy proces suszenia pod prasą stosowany przez firmę Junckers sprawia, że drewno jest bardzo wytrzymałe i tworzy drewnianą podłogę, która jest stabilna w całym naturalnym cyklu zmian wilgotności w ciągu roku.

Właściwa powierzchnia drewnianej podłogi do squasha
Drewniana podłoga kortu do squasha musi charakteryzować się wysokim poziomem „przyczepności”. Panele podłogowe SylvaSquash z drewna bukowego firmy Junckers nie są uszczelnione i mają lekko chropowatą powierzchnię, co zapewnia odpowiedni poziom tarcia niezależnie od tego, czy powierzchnia jest mokra czy sucha, a tym samym ogranicza ryzyko kontuzji do absolutnego minimum.

Specjalne podkonstrukcje dla drewnianego kortu do squasha
Powierzchnia podłogi do squasha jest ważna, ale równie istotne jest to, co znajduje się pod nią. System podkładowy ma bezpośredni wpływ na wydajność podłogi. Wszystkie systemy podłóg sportowych firmy Junckers mają unikatowe właściwości elastyczności powierzchniowej i gwarantują optymalną amortyzację wstrząsów zgodnie z europejską normą EN 14904. Oznacza to, że podłogi sportowe Junckers są uznane za odpowiednie do kortów do squasha na najwyższym poziomie.

Podłoga do squasha, która spełnia wymagania normy EN 14904 kat. A3 lub A4, jak również wymagania techniczne England Squash i Światowej Federacji Squasha, będzie miała określone limity amortyzacji wstrząsów i ugięcia powierzchni. Normy odnoszą się zarówno do bezpieczeństwa, jak i właściwości technicznych, w tym tarcia, obciążenia tocznego, odkształcenia pionowego, amortyzacji wstrząsów i odbicia piłki.

W uzupełnieniu do normy europejskiej firma Junckers przeprowadziła dwa dodatkowe testy wewnętrzne, aby wykazać wytrzymałość i trwałość swoich podłóg. Test zmęczeniowy, w którym podłoga poddawana jest serii kontrolowanych, dynamicznych uderzeń punktowych o masie 300 kg nie mniej niż 100 000 razy, co stanowi symulację 25 lat normalnego użytkowania; oraz test obciążenia punktowego.

Podłoga drewniana firmy Junckers jest nie tylko jedną z najbezpieczniejszych i najlepiej funkcjonujących podłóg drewnianych na rynku, ale może być szlifowana od ośmiu do dziesięciu razy w okresie eksploatacji. Z punktu widzenia kosztów eksploatacji i wartości inwestycji są one bezkonkurencyjne. Typowa laminowana podłoga kortu do squasha może być szlifowana tylko dwa razy.

Montaż drewnianej podłogi Junckers do squasha daje klientom korzyści w postaci pełnego wsparcia technicznego przez cały okres użytkowania podłogi, jak również możliwość konserwacji i opieki posprzedażowej oferowanej przez autoryzowanego wykonawcę firmy Junckers.

WYBIERZ ODPOWIEDNI SYSTEM SPORTOWY

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

MIĘDZYNARODOWE REFERENCJE

El Gouna Squash Centre, Egypt

Al Ahly Sports Club, Egypt

Black Ball Cairo, Egypt

Qatar University, Qatar

Birmingham University, England

Aberdeen Sports Village, England

Newry Leisure Centre, England

University of Cambridge, England

Hasta La Vista, Poland

 

Brochure

You can also download our brochure on wooden sport floors for squash and racket ball here:

Download brochure

Inspiruj się innymi projektami podłogowymi

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf