Informacje o firmie Junckers

Junckers jest wiodącym europejskim producentem podłóg z litego drewna. Firma ma głębokie korzenie sięgające jej założenia w 1930 roku przez założyciela, Flemminga Junckera. Flemming Juncker, wizjoner i oddany leśnik, posiadał głęboką sympatię i zrozumienie dla tego, co dziś określa się mianem gospodarki o obiegu zamkniętym. Popierał zrównoważone podejście do podłóg drewnianych, dążąc do wykorzystania każdej części drzewa. Wizja ta pozostaje integralną częścią firmy Junckers do dziś poprzez jej filozofię: Join the Collab with Nature.

Opracowując produkty do pielęgnacji drewna, Junckers robi to z głębokim zrozumieniem wymagań dotyczących zarówno jakości, jak i kwestii środowiskowych. Firma wierzy, że lakiery, oleje i środki czyszczące odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu piękna produktów drewnianych przy jednoczesnym wydłużeniu ich żywotności.

W fabryce w Danii dedykowany zespół ekspertów skrupulatnie monitoruje codzienną produkcję, zapewniając niezrównany wgląd w funkcjonalność podłóg drewnianych i zrozumienie wyzwań, jakie może stanowić każdy projekt. Ścisły związek z produkcją umożliwia Junckers tworzenie rozwiązań, które spełniają specyficzne potrzeby i wymagania klientów w segmencie sportowym, komercyjnym i mieszkaniowym.

Udane projekty wymagają niezawodnego partnera od początku do końca. Junckers stara się być niezawodnym i profesjonalnym partnerem, współpracując z klientami od planowania projektu do jego realizacji i późniejszej konserwacji. Doświadczenie pokazało, że takie podejście ma kluczowe znaczenie dla oferowania zrównoważonych rozwiązań, które przetrwają dziesięciolecia - dzięki czemu firma jest preferowanym wyborem dla profesjonalistów zajmujących się sprzedażą projektów na całym świecie.

Dzięki globalnej obecności, wspieranej przez siedem biur sprzedaży i rozległą sieć dealerów i agentów, Junckers rozszerzył swoją działalność na cały świat. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 45 krajów na całym świecie.

Wybierz produkty Junckers, które spełniają najwyższe standardy i dołącz do firmy i jej filozofii: Join the Collab with Nature.

295

Pracowników

1930

ROK ZAŁOŻENIA FIRMY

+45

krajów, W KTÓRYCH PRODUKTY FIRMY JUNCKERS SĄ DOSTĘPNE

7

krajów, W KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ BIURA SPRZEDAŻY

Historia firmy Junckers Industrier

Flemming Juncker był młodym duńskim absolwentem leśnictwa, który miał wizję. Młody absolwent leśnictwa wiedział, że dotychczasowa eksploatacja duńskich lasów była mało opłacalna ekonomicznie.

Konieczne było znalezienie nowych obszarów zastosowania dla drewna, które do tej pory było wykorzystywane jako opał lub po prostu pozostawało w lasach. W 1930 roku Flemming Juncker uruchomił tartak, aby wyprodukować 40 000 podkładów kolejowych z drewna bukowego dla DSB (Duńskie Koleje Państwowe). W tym celu wydzierżawił 7000 m² terenu od stoczni Køge w Danii i kupił w Szwecji piłę ramową. W założeniu produkcja podkładów kolejowych miała być jednorazowym zleceniem. Pozostałe drewno zostało sprzedane do fabryki w Køge. Kiedy współpraca dobiegła końca, Juncker musiał znaleźć inne sposoby na pozbycie się pozostałego drewna.

Tak narodziła się 2-lamelowa deska parkietowa z drewna bukowego. Dwa rzędy lameli zmontowane w jedną deskę na „maszynie Lindermanna”. Celem przyświecającym parkietom z drewna bukowego było wyparcie szwedzkich podłóg sosnowych z duńskiego rynku mieszkaniowego. Cel został osiągnięty, a jednocześnie położono fundamenty pod podłogi z litego drewna firmy Junckers.

LARS GJØDSBØL

CEO

mailE-mail

LARS GJØDSBØL

CHRISTIAN MIDÉ-ANDERSEN

COO - Group Vice President

mailE-mail

CHRISTIAN MIDÉ-ANDERSEN

THOMAS ENGELUND

Group CFO

mailE-mail

GRUPA JUNCKERS

Junckers Industrier A/S jest duńską firmą należącą w 100% do Junckers Holding A/S. Junckers Holding A/S jest w 94% własnością JFK i w 6% własnością kierownictwa i członków zarządu Junckers. Firma Junckers ma siedzibę główną w Køge w Danii i zatrudnia około 335 pracowników na całym świecie.

W skład zarządu F. Junckers Industrier A/S wchodzą:

Per Kristensen (prezes)
Carsten Chabert
Asbjørn Berge
Thomas Voss
Henrik Kaaterud (Przedstawiciel pracowników)
Michael Lund Thrane (Przedstawiciel pracowników)

Zespół zarządzający:

W skład zespołu zarządzającego wchodzą: dyrektor generalny Lars Gjødsbøl, wiceprezes grupy ds. łańcucha dostaw Christian Midé-Andersen oraz dyrektor finansowy grupy Thomas Engelund.

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf