Informacje o firmie Junckers

Junckers Industrier A/S jest wiodącym europejskim producentem podłóg z litego drewna dla segmentu sportowego, mieszkaniowego i komercyjnego.

Jednocześnie jesteśmy jedyną firmą na rynku podłóg, która uzupełnia swoją gamę produktów o starannie dobraną gamę produkowanych przez siebie środków do regularnej konserwacji i renowacji podłóg drewnianych. Pozwala to firmie Junckers zawsze dostarczać kompleksowe rozwiązanie, niezależnie od stawianego zadania.

Pragniemy również podkreślić, że firma Junckers jako profesjonalny partner zawsze stara się zagwarantować odpowiedni serwis techniczny przed, w trakcie i po zakończeniu projektu. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to gwarancją najwyższej jakości.

Wszystkie nasze podłogi drewniane i produkty do pielęgnacji drewna są produkowane w Danii, dlatego są opracowywane w oparciu o solidne tradycje duńskiego rzemiosła.

Produkty są wytwarzane lokalnie, co oznacza, że możemy skupić się na indywidualnych wymaganiach klientów. Porady i wskazówki są udzielane przez nasz profesjonalny zespół, który jest ściśle związany z codzienną produkcją, przez co dysponuje szczegółową wiedzą techniczną.

Firma Junckers prowadzi działalność w ponad 30 krajach za pośrednictwem 7 podmiotów zależnych oraz sieci dystrybutorów i przedstawicieli. Eksport stanowi dwie trzecie całkowitej sprzedaży, a produkty są sprzedawane w ponad 45 krajach na całym świecie.

335

PRACOWNICY

1930

ROK ZAŁOŻENIA FIRMY

+45

KRAJE, W KTÓRYCH PRODUKTY FIRMY JUNCKERS SĄ DOSTĘPNE

7

KRAJE, W KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ BIURA SPRZEDAŻY

Historia firmy Junckers Industrier

Flemming Juncker był młodym duńskim absolwentem leśnictwa, który miał wizję. Młody absolwent leśnictwa wiedział, że dotychczasowa eksploatacja duńskich lasów była mało opłacalna ekonomicznie.

Konieczne było znalezienie nowych obszarów zastosowania dla drewna, które do tej pory było wykorzystywane jako opał lub po prostu pozostawało w lasach. W 1930 roku Flemming Juncker uruchomił tartak, aby wyprodukować 40 000 podkładów kolejowych z drewna bukowego dla DSB (Duńskie Koleje Państwowe). W tym celu wydzierżawił 7000 m² terenu od stoczni Køge w Danii i kupił w Szwecji piłę ramową. W założeniu produkcja podkładów kolejowych miała być jednorazowym zleceniem. Pozostałe drewno zostało sprzedane do fabryki w Køge. Kiedy współpraca dobiegła końca, Juncker musiał znaleźć inne sposoby na pozbycie się pozostałego drewna.

Tak narodziła się 2-lamelowa deska parkietowa z drewna bukowego. Dwa rzędy lameli zmontowane w jedną deskę na „maszynie Lindermanna”. Celem przyświecającym parkietom z drewna bukowego było wyparcie szwedzkich podłóg sosnowych z duńskiego rynku mieszkaniowego. Cel został osiągnięty, a jednocześnie położono fundamenty pod podłogi z litego drewna firmy Junckers.

LARS GJØDSBØL

CEO

mailE-mail

LARS GJØDSBØL

CHRISTIAN MIDÉ-ANDERSEN

COO - Group Vice President

mailE-mail

CHRISTIAN MIDÉ-ANDERSEN

THOMAS ENGELUND

Group CFO

mailE-mail

GRUPA JUNCKERS

Junckers Industrier A/S jest duńską firmą należącą w 100% do Junckers Holding A/S. Junckers Holding A/S jest w 94% własnością JFK i w 6% własnością kierownictwa i członków zarządu Junckers. Firma Junckers ma siedzibę główną w Køge w Danii i zatrudnia około 335 pracowników na całym świecie.

W skład zarządu F. Junckers Industrier A/S wchodzą:

Per Kristensen (prezes)
Carsten Chabert
Asbjørn Berge
Thomas Voss
Henrik Kaaterud (Przedstawiciel pracowników)
Michael Lund Thrane (Przedstawiciel pracowników)

Zespół zarządzający:

W skład zespołu zarządzającego wchodzą: dyrektor generalny Lars Gjødsbøl, wiceprezes grupy ds. łańcucha dostaw Christian Midé-Andersen oraz dyrektor finansowy grupy Thomas Engelund.

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf