Podłoga do badmintona

Bezpieczeństwo, wydajność i trwałość to najważniejsze czynniki przy wyborze podłogi do badmintona, hale do badmintona lub wielofunkcyjne hale sportowe.

Gracze w badmintona mają duże wymagania wobec podłóg. Badminton jest najszybszym sportem rakietowym na świecie, więc gracze muszą mieć zaufanie, że podłoga podczas szybkiego poruszania się po korcie charakteryzuje się odpowiednim poziomem odporności na poślizg.

Bezpieczeństwo jest kluczowe. Podłoga kortu do badmintona musi amortyzować wstrząsy, aby chronić stawy zawodników przed urazami spowodowanymi uderzeniami. Amortyzująca wstrząsy, sprężysta podłoga do badmintona pozwala graczom osiągać najlepsze wyniki.

Ze względu na dużą szybkość gry drewniana podłoga musi mieć jednolity kolor, na którym lotka będzie dobrze widoczna. Podłogi sportowe firmy Junckers z litego drewna twardego o grubości 22 mm są idealne do tego celu. Są dostępne w różnych odcieniach dobranych pod kątem jednolitej barwy.

Podłogi drewniane do badmintona
Firma Junckers produkuje specjalistyczne systemy podłóg do badmintona z litego drewna twardego, rekomendowane dla wszystkich poziomów gry, od podstawowego po zawodowy. Najlepsze uczelnie sportowe w Wielkiej Brytanii korzystają z podłóg sportowych firmy Junckers do trenowania i rozgrywania zawodów badmintonowych. Panele podłogowe SylvaSport i SylvaTech Plus firmy Junckers wykonane z litego drewna twardego w połączeniu z jednym z przetestowanych i zatwierdzonych przez firmę Junckers systemów sprężystych legarów stanowią idealną nawierzchnię do gry w badmintona.

Systemy sprężystych podłóg do badmintona firmy Junckers
SylvaSport i SylvaTech to podłogi z litego drewna bukowego, wybierane ze względu na jednolitość koloru, najwyższą wytrzymałość, trwałość i żywotność.Norma techniczna dla podłóg do badmintona to EN 14904 dla wielofunkcyjnych podłóg sportowych. Norma ocenia amortyzację wstrząsów, tarcie powierzchniowe i właściwości wizualne podłogi, a także odkształcenia pionowe i reakcję piłki. Firma Junckers oferuje szeroki asortyment systemów podłóg powierzchniowo elastycznych, które spełniają wymagania normy EN 14904 w kategoriach A3 i A4. Podłogi sportowe Junckers spełniają również wymagania Badminton England i Sport England oraz są oficjalnie akredytowane przez Światową Federację Badmintona (BWF).

Rozwiązania podłogowe do badmintona
Firma Junckers oferuje szereg systemów podłogowych dopasowanych do różnych poziomów konstrukcji i podłoży. Wszystkie zapewniają wysokiej jakości sprężystą podłogę, którą preferują zawodnicy badmintona. W przypadku renowacji z ograniczeniem wysokości podłogi, system Clip stanowi idealną sprężystą podłogę nakładaną. Podłogi BluBat i UnoBat 45 firmy Junckers to systemy legarów na podłożu piankowym, których wydajność przewyższa prostotę. W przypadku nierównych podłoży oraz tam, gdzie projektant chce zrezygnować z wylewki, idealnie sprawdzają się systemy poziomujące New Era i UnoBat 62+. System Junckers DouBat 120+ to system poziomujący o najwyższym poziomie wydajności.

Przenośne podłogi do badmintona
Przenośne podłogi firmy Junckers oferują najwyższą uniwersalność. Przenośne systemy podłogowe Portable A3 i Pro Complete 44 firmy Junckers oferują te same właściwości użytkowe co podłogi do montażu stałego i są wykonane z tego samego pięknego litego drewna twardego.

Łatwe czyszczenie i konserwacja podłogi do badmintona
Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie podłoga do badmintona może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna. Jednym z powodów, dla których tak wielu projektantów i klientów wybiera podłogi z litego drewna twardego jest jednak ich trwałość i niskie koszty eksploatacji. Podłoga firmy Junckers może być poddawana renowacji od ośmiu do dziesięciu razy w okresie eksploatacji przez szlifowanie i uszczelnianie. W efekcie jest to również jeden z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym. Lite drewno twarde jest materiałem naturalnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, ma niską zawartość energii i łatwo poddaje się recyklingowi. Ma tak długą żywotność, że jego wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów o krótszej żywotności.

Stosowanie podłóg syntetycznych, punktowo elastycznych i kombi elastycznych do badmintona i innych sportów jest coraz częściej kwestionowane z powodu obaw dotyczących wykorzystania tworzyw sztucznych oraz faktu, że zużyte podłogi syntetyczne, takie jak winylowe i poliuretanowe, nie mogą być poddawane recyklingowi.

Podłogi syntetyczne stanowią duże obciążenie dla składowisk odpadów. Ich żywotność wynosi około jednej czwartej żywotności drewna twardego, więc na jedną podłogę drewnianą przypadają cztery wyprodukowane i zutylizowane podłogi winylowe.

Podłogi do badmintona z litego drewna twardego — najlepszy wybór dla środowiska
Drewno twarde stosowane przez firmę Junckers ma certyfikaty FSC®, PEFC™ i SFI, jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi.

Fabrycznie wykończona powierzchnia podłogi do badmintona
Systemy podłóg z litego drewna twardego firmy Junckers są fabrycznie wykończone, szybkie w montażu i efektywne kosztowo. Pozwala to osobie montującej trzymać się harmonogramu i oznacza, że właściciel będzie miał minimalny „czas przestoju” przed ponownym uruchomieniem kortu. Podłoga z litego drewna twardego oferuje bezkonkurencyjne koszty eksploatacji, a koszt początkowy będzie niższy niż w przypadku podobnego wykończenia podłogą syntetyczną. Ponadto oferuje korzyści dla środowiska i niską emisję dwutlenku węgla, jakie niesie ze sobą lite drewno.

Complete system control

Junckers subflooring, sports flooring, game line paint, and urethane top coats are all developed, manufactured, quality controlled, and warrantied by Junckers.  

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

BWF
Badminton World Federation

All our sports floor solutions are accredited by BWF.

Read more about the Badminton rules and regulation on the official webpage of BWF 

www.bwfbadminton.org

MIĘDZYNARODOWE REFERENCJE

Falkonergården, Denmark

OJD Hallerne, Denmark

Chevalier College, Australia

 

Inspiruj się innymi projektami podłogowymi

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf