Podłogi sprężyste do halowej odmiany hokeja na trawie

Wybierając najlepszą podłogę na kryte boiska hokejowe, do centrów hokejowych, hal hokejowych lub wielofunkcyjnych hal sportowych potrzebna jest sportowa podłoga drewniana, która pozwoli zawodnikom osiągać najlepsze wyniki. Taka podłoga musi być bezpieczna, łatwa w utrzymaniu i trwała.

Hokeiści mają wysokie wymagania wobec podłogi. Muszą być w stanie zaufać, że ma ona odpowiedni poziom odporności na poślizg, aby mieć pełną kontrolę podczas szybkiego poruszania się po boisku.

Bezpieczeństwo również jest ważne. Sprężysta podłoga do halowej odmiany hokeja na trawie musi amortyzować wstrząsy, aby chronić graczy przed urazami i upadkami. Odpowiedni poziom amortyzacji wstrząsów umożliwia zawodnikom osiąganie najlepszych wyników.

Hokej to szybka gra, dlatego podłoga do halowej odmiany hokeja na trawie musi mieć jednolity kolor, aby linie boiska były dobrze widoczne. Podłogi sportowe firmy Junckers z litego drewna twardego o grubości 22 mm są idealne do tego celu. Są dostępne w różnych odcieniach dobranych pod kątem jednolitej barwy.

Kije do hokeja halowego nie porysują ani nie zetrą powierzchni podłogi sportowej Junckers. Lakierowane wykończenie jest niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu. Hokej na wrotkach i hokej na rolkach również nie uszkodzą drewnianej podłogi. Nowoczesne nie pozostawiające śladów kółka wrotek i rolek, stosowane w pomieszczeniu nie uszkodzą ani nie zetrą powierzchni podłogi, a lakier stosowany na podłogach drewnianych firmy Junckers ma idealny poziom tarcia dla halowych butów do hokeja lub wrotek i rolek. W porównaniu z elastycznymi podłogami poliuretanowymi i amortyzowanymi podłogami winylowymi, podłoga z litego drewna twardego oferuje bardzo niski opór toczenia. To cecha, która jest bardzo ważna dla rolkarzy i wrotkarzy.

Podłogi drewniane do halowej odmiany hokeja
Firma Junckers oferuje szeroką gamę podłóg z litego drewna twardego do hokeja, zalecanych dla wszystkich poziomów gry, od podstawowego po zawodowy. Panele podłogowe SylvaSport i SylvaTech Plus firmy Junckers w połączeniu z jednym z przetestowanych i zatwierdzonych przez firmę Junckers systemów sprężystych legarów stanowią idealną nawierzchnię do gry w hokeja.

Systemy sprężystych podłóg do hokeja firmy Junckers
SylvaSport i SylvaTech to podłogi z litego drewna bukowego, wybierane ze względu na jednolitość koloru, najwyższą wytrzymałość, trwałość i żywotność.

Podłogi do halowej odmiany hokeja na trawie. Normy techniczne
W halową odmianę hokeja na trawie zazwyczaj gra się na podłodze, która spełnia wymagania normy EN 14904 dla wielofunkcyjnych podłóg sportowych. Norma mierzy amortyzację wstrząsów, tarcie powierzchniowe i właściwości wizualne podłogi, a także odkształcenia pionowe i odbicie piłki. Firma Junckers oferuje szeroki asortyment systemów podłóg powierzchniowo elastycznych, które spełniają wymagania normy EN 14904 w kategoriach A3 i A4 oraz są zgodne z zaleceniami dotyczącymi projektowania podłóg sportowych przedstawionymi przez Sport England i SportScotland.

Rozwiązania w zakresie podłóg drewnianych do hokeja
Aby zapewnić najlepszą nawierzchnię do halowej odmiany hokeja na trawie, firma Junckers oferuje szereg systemów sprężystych podłóg sportowych dopasowanych do różnych wysokości konstrukcji i rodzajów podłoża, z których wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i sprężystością. W przypadku renowacji z ograniczeniem wysokości podłogi, system Clip firmy Junckers stanowi idealną sprężystą podłogę nakładaną. Podłogi BluBat i UnoBat 45 firmy Junckers to systemy legarów na podłożu piankowym, które oferują prostą konstrukcję przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności. Jeśli projektant chce zrezygnować z wylewki, systemy poziomujące New Era i UnoBat 62+ są łatwe w montażu na nierównych podłożach, takich jak płyty betonowe. Do nierównych podłoży można zastosować również poziomujący system DuoBat 120+ firmy Junckers, który oferuje najwyższy poziom wydajności.

Przenośne podłogi z drewna twardego do halowej odmiany hokeja na trawie
Przenośne podłogi sportowe firmy Junckers są najbardziej uniwersalnymi podłogami sportowymi dostępnymi w ofercie. Jeśli szukasz podłogi sportowej łączącej wysoką jakość i uniwersalność przenośnego systemu, przenośne systemy podłogowe Portable A3 i Pro Complete 44 firmy Junckers mają te cechy, a jednocześnie zachowują piękno litego drewna twardego. Przenośna podłoga do halowej odmiany hokeja firmy Junckers może być połączona z zestawem przenośnych płyt bocznych, które zamkną pole gry.

Łatwe czyszczenie i konserwacja podłogi do halowej odmiany hokeja na trawie
Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie drewniana podłoga może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna. Największą zaletą podłogi z litego drewna twardego jest jednak jej trwałość i niskie koszty eksploatacji. Podłoga z drewna twardego firmy Junckers może być w pełni odnowiona od ośmiu do dziesięciu razy przez szlifowanie i ponowne lakierowanie. Nadaje to podłodze niezrównaną trwałość i czyni ją jednym z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym.

Wszystkie lite drewna twarde firmy Junckers pochodzą z certyfikowanych i zrównoważonych źródeł. Lite drewno twarde jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, łatwo poddaje się recyklingowi i ma niską zawartość energii. Długi okres eksploatacji podłogi firmy Junckers oznacza, że jej wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów o krótszej żywotności.

Wiele rodzajów podłóg punktowo elastycznych i kombi elastycznych jest wykonanych z winylu (PVC) lub poliuretanu. Takie materiały nie mogą być poddane recyklingowi pod koniec ich eksploatacji i coraz więcej projektantów zadaje sobie pytanie, czy należy je stosować, gdy ekologiczna i naturalna alternatywa jest łatwo dostępna. Zużyte podłogi syntetyczne są zazwyczaj wywożone na składowiska odpadów, ponieważ nie można ich poddać recyklingowi. Ich żywotność wynosi tylko około jednej czwartej żywotności podłogi z litego drewna twardego, dlatego na każdą wyprodukowaną podłogę z drewna twardego są wytwarzane i utylizowane cztery podłogi syntetyczne — pochłaniające cztery razy więcej energii i materiałów oraz zwiększające ilość składowanych odpadów.

Podłogi do halowej odmiany hokeja z litego drewna twardego — najlepszy wybór dla środowiska
Firma Junckers stosuje wyłącznie drewno twarde pochodzące z odpowiednio zarządzanych lasów oraz ze źródeł posiadających certyfikaty FSC®, PEFC™ lub SFI. Drewno twarde firmy Junckers jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi.

Fabrycznie wykończona powierzchnia
Systemy podłogowe firmy Junckers z litego drewna twardego są gotowe do użycia tuż po zamontowaniu, ponieważ są fabrycznie lakierowane. Pozwala to na szybki i oszczędny montaż, a osoba montująca i inwestor mogą szybko zrealizować projekt. Klient nie będzie borykał się z opóźnieniami, a boisko do hokeja będzie gotowe do użytku w planowanym terminie. Podłoga z litego drewna twardego oferuje bezkonkurencyjne koszty eksploatacji, a koszt początkowy będzie niższy niż w przypadku podobnego wykończenia podłogą syntetyczną. Ponadto oferuje korzyści dla środowiska i niską emisję dwutlenku węgla, jakie niesie ze sobą lite drewno.

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf