Podłogi drewniane do fitnessu | Podłogi do siłowni

Bezpieczeństwo, wydajność, łatwość w utrzymaniu i trwałość — to jedne z najważniejszych czynników decydujących o wyborze podłóg do siłowni, klubów fitness i zajęć zdrowotnych.

Montaż podłogi fitness, której użytkowanie jest bezpieczne dla członków klubu, minimalizacja ryzyka urazów i maksymalizacja wydajności jest priorytetem dla menedżerów klubów fitness. Jednak ważne jest również, aby podłoga komponowała się ze stylem i atmosferą klubu. Celem klubów fitness jest odwoływanie się do klientów w określony sposób przez stworzenie silnego wizerunku i przekazanie zestawu wartości, z którymi ich potencjalni klienci będą się identyfikować. Jak w każdym wnętrzu, podłoga jest istotnym elementem wystroju i może mieć duży wpływ na to, jak klienci czują się w danej przestrzeni i jak się w niej bawią.

Zaprojektuj swą kolorową podłogę fitness
Oferta firmy Junckers obejmuje pełne spektrum barwionych podłóg z litego drewna, od odcieni bieli, szarości i naturalnych odcieni drewna, po czerń. Prawie wszystko jest możliwe. Dla tradycjonalistów firma Junckers oferuje również naturalny buk, jesion, klon i dąb. Otwiera to drzwi do nieograniczonych możliwości projektowych, takich jak cieplejsze odcienie dla nastroju medytacji w przestrzeniach do jogi i wellness lub bardziej żywe odcienie oferujące odpowiednie barwy do zumby i innych dynamicznych aktywności. Wąskie, dwulamelowe panele podłogowe firmy Junckers tworzą czyste linie, które idealnie współgrają ze współczesnymi lub minimalistycznymi koncepcjami, podczas gdy szerokie panele mogą posłużyć do stworzenia surowego i przyziemnego lub naturalnie rustykalnego wyglądu. Dostępne są również wzorzyste podłogi, takie jak jodełka lub sześciokąt, których można użyć do stworzenia wyjątkowego klimatu przestrzeni.

Nie chodzi jednak wyłącznie o wygląd. Podłoga w siłowni musi być trwała i wytrzymała, aby sprostać wysokim wymaganiom pełnego programu codziennych zajęć treningowych. Podłogi fitness firmy Junckers są sprawdzone i używane w studiach i centrach fitness na całym świecie, a nawet w wojskowych placówkach szkoleniowych, ponieważ cieszą się opinią podłóg, które są w stanie wytrzymać bardzo intensywne użytkowanie.

Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie podłoga siłowni może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna.

Drewniane podłogi fitness — najlepszy wybór dla środowiska
Jednym z powodów, dla których tak wielu projektantów i klientów wybiera podłogi z litego drewna twardego jest ich trwałość i niskie koszty eksploatacji. Podłoga fitness firmy Junckers może być poddawana renowacji od ośmiu do dziesięciu razy w okresie eksploatacji przez szlifowanie i uszczelnianie. Zazwyczaj dobrze utrzymana podłoga z drewna twardego jest szlifowana po raz pierwszy mniej więcej w tym samym czasie, w którym podłoga syntetyczna jest zużyta i wymaga wymiany. Podłogi z litego drewna to nie tylko rozsądne rozwiązanie pod względem finansowym, ale są także jednym z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym. Drewno twarde firmy Junckers ma certyfikaty FSC® i PEFC™, jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi.

Podłoga dobrej jakości w studio musi spełniać określone normy techniczne, takie jak norma EN 14904, która gwarantuje, że podłoga w siłowni amortyzuje wstrząsy i ma odpowiedni poziom odporności na poślizg. Nie tylko sprawia to, że podłoga fitness jest bezpieczna w użytkowaniu, ale także pozwala użytkownikom na osiąganie najlepszych wyników, niezależnie od tego, czy ćwiczą dynamiczny aerobik, zumbę lub sztuki walki, czy też spokojnie rozciągają się na zajęciach jogi lub pilates. Menedżer klubu fitness bez względu na potrzeby będzie miał pewność, że oferuje swoim członkom najbezpieczniejsze i najlepsze wrażenia.

Drewniane podłogi fitness firmy Junckers — szybki montaż
Systemy podłogowe z litego drewna twardego firmy Junckers są fabrycznie wykończone, szybkie w montażu i efektywne kosztowo. Pozwala to osobie montującej trzymać się harmonogramu i oznacza, że właściciel będzie miał minimalny „czas przestoju” przed ponownym uruchomieniem studia. Podłoga z litego drewna twardego oferuje bezkonkurencyjne koszty eksploatacji, a koszt początkowy będzie niższy niż w przypadku podobnego wykończenia podłogą syntetyczną. Ponadto oferuje korzyści dla środowiska i niską emisję dwutlenku węgla, jakie niesie ze sobą lite drewno.

Oprócz szerokiej gamy gatunków drewna, kolorów i projektów, firma Junckers oferuje systemy podłóg sportowych i do zajęć ruchowych dostosowane do różnych typów użytkowania, z różnymi rodzajami i grubościami podkładów. Deski podłogowe SylvaSport i SylvaTech Plus firmy Junckers o grubości 22 mm z litego drewna twardego mogą być montowane na kilka sposobów w zależności od rodzaju podłoża i wymaganej wysokości. W przypadku renowacji dobrym wyborem jest podłoga niskopoziomowa, taka jak system Clip lub legary UnoBat 45. W przypadku nierównych podłoży system poziomujący, taki jak New Era lub UnoBat 62+, zapewnia krótki czas montażu bez konieczności wykonywania wcześniejszej wylewki i wyrównywania podłoża.

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

Inspiruj się innymi projektami podłogowymi

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf