Podłogi na boiska do siatkówki

Bezpieczeństwo, wydajność i trwałość to najważniejsze czynniki przy wyborze podłogi na boiska do siatkówki lub do wielofunkcyjnych hal sportowych.

Siatkarze mają wysokie wymagania wobec podłóg i muszą koncentrować się na piłce, a nie na podłożu, na którym grają. Podłogi do siatkówki firmy Junckers wielokrotnie udowodniły swoją przydatność jako bezpieczne, wysokiej jakości nawierzchnie dla zawodników na wszystkich poziomach zaawansowania.

Bezpieczeństwo jest kluczowe. Podłoga do siatkówki musi amortyzować wstrząsy, aby chronić stawy zawodników przed urazami spowodowanymi uderzeniami. Amortyzująca wstrząsy, sprężysta podłoga do siatkówki pozwala graczom osiągać najlepsze wyniki.

Podłogi sportowe z drewna twardego firmy Junckers są doskonałym wyborem do renowacji hal sportowych w szkołach, na uniwersytetach oraz w ośrodkach sportowych i rekreacyjnych.

Są one wykonane z różnych gatunków drewna dobranych pod kątem jednolitości koloru.

Podłogi drewniane do siatkówki
Firma Junckers produkuje specjalistyczne systemy podłogowe do siatkówki z litego drewna twardego, zalecane na wszystkich poziomach gry, od podstawowego po zawodowy. Najlepsze uczelnie sportowe w Wielkiej Brytanii korzystają z podłóg sportowych firmy Junckers do trenowania i rozgrywania zawodów badmintonowych. Panele podłogowe SylvaSport i SylvaTech Plus firmy Junckers wykonane z litego drewna twardego w połączeniu z jednym z przetestowanych i zatwierdzonych przez firmę Junckers systemów sprężystych legarów stanowią idealną nawierzchnię do gry w badmintona.

Systemy podłóg sprężystych do siatkówki firmy Junckers
SylvaSport i SylvaTech to podłogi sportowe z litego drewna bukowego, wybierane ze względu na ich najwyższą wytrzymałość, trwałość i żywotność.

Norma techniczna dla podłóg do siatkówki z drewna twardego EN 14904 dla wielofunkcyjnych podłóg sportowych. Norma ocenia amortyzację wstrząsów, tarcie powierzchniowe i właściwości wizualne podłogi, a także odkształcenia pionowe i reakcję piłki. Firma Junckers oferuje szeroki asortyment systemów podłóg powierzchniowo elastycznych, które spełniają wymagania normy EN 14904 w kategoriach A3 i A4.

Rozwiązania podłogowe do siatkówki
Firma Junckers oferuje szereg systemów podłogowych dopasowanych do różnych poziomów konstrukcji i podłoży. Wszystkie zapewniają wysokiej jakości sprężystą podłogę, którą preferują siatkarze. W przypadku renowacji z ograniczeniem wysokości podłogi, system Clip stanowi idealną sprężystą podłogę nakładaną. Podłogi BluBat i UnoBat 45 firmy Junckers to systemy legarów na podłożu piankowym, których wydajność przewyższa prostotę. W przypadku nierównych podłoży oraz tam, gdzie projektant chce zrezygnować z wylewki, idealnie sprawdzają się systemy poziomujące New Era i UnoBat 62+. System Junckers DouBat 120+ to system poziomujący o najwyższym poziomie wydajności.

Przenośne podłogi do siatkówki
Przenośne podłogi firmy Junckers oferują najwyższą uniwersalność. Przenośne systemy podłogowe Portable A3, Pro Complete 44 i Arena Master firmy Junckers oferują te same właściwości użytkowe co podłogi do montażu stałego i są wykonane z tego samego pięknego litego drewna twardego.

Łatwe czyszczenie i konserwacja podłogi do halowej siatkówki
Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie podłoga do siatkówki może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna. Jednym z powodów, dla których tak wielu projektantów i klientów wybiera podłogi z litego drewna twardego jest jednak ich trwałość i niskie koszty cyklu życia. Podłoga firmy Junckers może być poddawana renowacji od ośmiu do dziesięciu razy w okresie eksploatacji przez szlifowanie i uszczelnianie. W efekcie jest to również jeden z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym. Lite drewno twarde jest materiałem naturalnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, ma niską zawartość energii i łatwo poddaje się recyklingowi. Ma tak długą żywotność, że jego wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów o krótszej żywotności, takich jak drewno syntetyczne i drewno poddane obróbce technologicznej.

Stosowanie podłóg syntetycznych, punktowo elastycznych i kombi elastycznych do siatkówki i innych sportów jest coraz częściej kwestionowane z powodu obaw dotyczących wykorzystania tworzyw sztucznych oraz faktu, że zużyte podłogi syntetyczne, takie jak winylowe i poliuretanowe, nie mogą być poddawane recyklingowi.

Podłogi syntetyczne stanowią duże obciążenie dla składowisk odpadów. Ich żywotność wynosi około jednej czwartej żywotności drewna twardego, więc na jedną podłogę drewnianą przypadają cztery wyprodukowane i zutylizowane podłogi winylowe.

Podłogi do siatkówki z litego drewna twardego — najlepszy wybór dla środowiska
Drewno twarde stosowane przez firmę Junckers ma certyfikaty FSC®, PEFC™ i SFI, jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi.

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

MIĘDZYNARODOWE REFERENCJE

Qatar University Sports and Event Complex, Qatar

 

 

keyboard_arrow_up



picture_as_pdf