Sprężyste podłogi do tańca

Bezpieczeństwo, wydajność, możliwość przenoszenia i trwałość — to jedne z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze drewnianej podłogi do studia tańca lub przenośnej podłogi tanecznej do użytku w pomieszczeniach wielofunkcyjnych.

Drewniana podłoga taneczna
Tancerze wchodzą w interakcję z podłogą bardziej niż z jakąkolwiek inną częścią studia lub przestrzeni występów i muszą mieć pełne zaufanie do jej powierzchni. Powierzchnia amortyzująca wstrząsy jest niezbędna, aby uniknąć kontuzji, podobnie jak odpowiedni poziom tarcia i „reakcji zwrotnej”, aby mogli osiągać najlepsze wyniki. Estetyka również ma znaczenie. Odpowiednie wykończenie podłogi stworzy najlepsze środowisko dla kreatywności i motywacji. Piękno litego drewna twardego jest pod tym względem niedoścignione.

Firma Junckers wytwarza specjalistyczne systemy podłóg tanecznych dla profesjonalnych tancerzy i amatorów, odpowiednie do wszystkich stylów tańca, w tym współczesnego, nowoczesnego, baletu, tańca towarzyskiego oraz do zajęć fitness opartych na tańcu, takich jak zumba. Drewniane podłogi taneczne firmy Junckers mają zastosowanie również w edukacji i można je znaleźć w pomieszczeniach, w których naucza się tańca na poziomie A.

Podłogi taneczne Junckers są zaprojektowane tak, aby zapewniać optymalną amortyzację wstrząsów, ugięcie powierzchni i odporność na poślizg. Oferta obejmuje pełną gamę kolorów od odcieni bieli, szarości i naturalnych odcieni drewna, aż po czerń. Dla tradycjonalistów firma Junckers oferuje również naturalny buk, jesion, klon i dąb. Wąskie, dwulamelowe panele podłogowe firmy Junckers tworzą czyste linie, które idealnie współgrają ze współczesnymi lub minimalistycznymi koncepcjami, podczas gdy szerokie panele mogą posłużyć do stworzenia surowego i przyziemnego lub naturalnie rustykalnego wyglądu.

Nie istnieją specjalne normy techniczne dla podłóg tanecznych, a najczęściej stosowanym punktem odniesienia jest norma EN 14904 dla wielofunkcyjnych podłóg sportowych. Jest to rozsądne, ponieważ sportowcy zazwyczaj szukają tych samych cech wydajności i bezpieczeństwa w podłodze, co tancerze. Firma Junckers oferuje szeroką gamę systemów podłogowych zgodnych z normą EN 14904, a tancerze zazwyczaj preferują bardziej amortyzujące podłogi kategorii A4, określone w ramach tej normy.

Dla projektantów firma Junckers oferuje szereg systemów podłóg tanecznych dostosowanych do różnych poziomów konstrukcyjnych i podłoży, z których wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i sprężystością odpowiadającymi potrzebom tancerzy. W przypadku renowacji z ograniczeniem wysokości podłogi, system Clip stanowi idealną sprężystą podłogę nakładaną. Sprężyste podłogi taneczne BluBat i UnoBat 45 firmy Junckers to systemy legarów na podłożu piankowym, których wydajność przewyższa prostotę. W przypadku nierównych podłoży oraz tam, gdzie projektant chce zrezygnować z wylewki, idealnie sprawdzają się systemy poziomujące New Era i UnoBat 62+. System Junckers DouBat 120+ to system poziomujący o najwyższym poziomie wydajności docenianym nawet przez profesjonalnych tancerzy.

Przenośne podłogi taneczne
Przenośne podłogi taneczne firmy Junckers oferują najwyższą uniwersalność. Przenośne systemy podłogowe Portable A3 i Pro Complete 44 firmy Junckers oferują te same właściwości użytkowe co podłogi do montażu stałego i są wykonane z tego samego pięknego litego drewna twardego.

Łatwa konserwacja sportowej podłogi tanecznej
Codzienna konserwacja przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonych środków czyszczących firmy Junckers jest szybka i prosta. W dłuższym okresie drewniana podłoga taneczna może być czyszczona i ponownie uszczelniana, aby zachować ochronę drewna.

Podłoga taneczna z litego drewna twardego — najlepszy wybór dla środowiska
Jednym z powodów, dla których tak wielu projektantów i klientów wybiera podłogi z litego drewna twardego jest ich trwałość i niskie koszty eksploatacji. Podłoga taneczna firmy Junckers może być poddawana renowacji od ośmiu do dziesięciu razy w okresie eksploatacji przez szlifowanie i uszczelnianie. W efekcie jest to również jeden z najlepszych wyborów pod względem ekologicznym. Lite drewno twarde jest materiałem naturalnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, ma niską zawartość energii i łatwo poddaje się recyklingowi. Ma tak długą żywotność, że jego wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów o krótszej żywotności. Winyl jest pozyskiwany z ropy naftowej, nie może być poddawany recyklingowi i dlatego stanowi duże obciążenie dla składowisk odpadów. Jego żywotność wynosi około jednej czwartej żywotności drewna twardego, więc na jedną podłogę drewnianą przypadają cztery wyprodukowane i zutylizowane podłogi winylowe.

Drewno twarde stosowane przez firmę Junckers ma certyfikaty FSC®, PEFC™ i SFI, jest w pełni zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a po upływie ponad 60-letniego okresu użytkowania bardzo łatwo poddaje się recyklingowi.

Fabrycznie wykończona powierzchnia
Systemy podłóg z litego drewna twardego firmy Junckers są fabrycznie wykończone, szybkie w montażu i efektywne kosztowo. Pozwala to osobie montującej trzymać się harmonogramu i oznacza, że właściciel będzie miał minimalny „czas przestoju” przed ponownym uruchomieniem studia. Podłoga z litego drewna twardego oferuje bezkonkurencyjne koszty eksploatacji, a koszt początkowy będzie niższy niż w przypadku podobnego wykończenia podłogą syntetyczną. Ponadto oferuje korzyści dla środowiska i niską emisję dwutlenku węgla, jakie niesie ze sobą lite drewno.

Pełna kontrola systemu

Firma Junckers opracowuje, produkuje, kontroluje jakość i udziela gwarancji na wszystkie podkłady, podłogi sportowe, farby do malowania linii oraz wykończeniowe powłoki nawierzchniowe. 

100% lite drewno twarde

Firma Junckers wytwarza wyłącznie produkty ze 100% litego drewna twardego, co zapewnia długą trwałość i pozwala uniknąć ryzyka rozwarstwienia się warstw forniru

Zwiększona twardość

Podłogi Junckers są suszone pod prasą, co zwiększa ich twardość i stabilność wymiarową.

Fabrycznie wykończone

Podłogi Junckers są fabrycznie wykończone w naszym zakładzie, co pozwala na szybszy i czystszy montaż.

Wyjątkowe podwójne złącze na jaskółczy ogon

Wyjątkowa w branży konstrukcja podwójnego złącza na jaskółczy ogon poprawia stabilność i pozwala na niezwykle precyzyjne frezowanie.

Zgodność z normą europejską EN 14904

Rozwiązania spełniają wymagania klasy A3 i A4.

Inspiruj się innymi projektami podłogowymi

keyboard_arrow_uppicture_as_pdf